Het beheersen van de splitsingen tot en met 10 is essentieel. Ik probeer de splitsingen daarom met grote regelmaat te oefenen.
Oefenen met splitsen
In de loop van de jaren heb ik heel wat materialen verzameld die te gebruiken zijn rondom het splitsen van getallen. Hieronder volgen enkele spellen en materialen die te gebruiken zijn.
iPad en splitsen
Wij hebben in de klas voor iedere leerling een iPad. Wij zetten de iPad dus regelmatig in. Ik gebruik vaak Gynzy, Squla of Ambrasoft.

Jomathic en de splitshuizen
Over Jomathic heb ik al een keer een blog geschreven. Het blijft één van mijn favoriete materialen om met splitsen bezig te zijn.
Jomathic is ook goed te gebruiken i.c.m. splitshuizen. Zo kunnen de kinderen controleren of de splitsing klopt. Stapel de 1 en 4 op elkaar en dan is het even groot als de 5.

Splitsmachine
Als je een beetje handig bent of je kent iemand die een beetje handig is kan je vrij eenvoudig je eigen splitsmachine maken. Gelukkig heb ik een heel handige vriend en die heeft mijn eigen splitsmachine gemaakt.

Je kunt de leerlingen zelf ook een splitsmachine laten maken, met bijvoorbeeld wc- of keukenrollen. Of kant-en-klare splitsbakjes aanschaffen bij je schoolleverancier.
Splitsbordjes
Ben je niet zo handig? Je hebt ook van die plastic bordjes met 3 vakken. Deze zijn ook goed te gebruiken bij het splitsen van getallen. Ik gebruik daar vaak splitskaartjes bij. De leerlingen kunnen dan met bijvoorbeeld knikkers de splitsing nabootsen.
Voorbeeld: je moet 8 verdelen in 5 en … Je legt de opdrachtkaart in een vak. Je pakt de benodigde knikkers, in dit geval 8. Je legt er 5 in een leeg vak. Hoeveel heb je er over? Leg dat neer in het overgebleven vak. Wat is nu de splitsing? Laat ze dit opschrijven of schematisch weergeven (in het begin van groep 3).
Spelletjes om het splitsen te oefenen
In mijn winkel heb ik voor elke splitsing een splitspakket gemaakt. Vol met bordspellen, flitskaartjes en rekenkleurplaten.
Via de site van Rondje Rekenspel zijn er veel rekenspellen beschikbaar. Hier zitten ook splitsactiviteiten bij. Je kunt ook spellen kant-en-klaar kopen. Denk dan aan de drempelspellen of Met Sprongen Vooruit. Ik ben heel enthousiast over deze spellen en zet ze vaak in tijdens mijn lessen.
Voorbeelden van de drempelspellen:
- Duo Zes & Zeven
- Duo Acht & Negen
- Duo Tien

Voorbeelden van Met Sprongen Vooruit:
- Verliefde-harten memory
- Samen 5
- Splitsmemory
Splitspakketten van de rekenhoek
In mijn eigen winkel staan ook heel veel leuke splitspakketten. Hieronder staan ze afgebeeld:
-
Starttaak rekenen: groep 3 (B3-M3)Product in de uitverkoop€5.00
-
Starttaak rekenen: groep 4 (B4-M4)€6.00
-
Starttaak rekenen: groep 4 (M4-E4)€6.00
-
Starttaak rekenen: groep 3 (M3-E3)€6.00
-
Werkboekjes splitsen€6.00
-
Combinatiepakket: splitsen€42.50
-
Het grote splitspakket: posters en spellen€7.95
-
Splitsen van 9€5.00
-
Splitsen van 8€5.00
-
Race naar de top: pakket 1
€4.50 -
Splitsen van 5
€5.00 -
Splitsen van 6
€5.00 -
Splitsen van 7
€5.00 -
Splitsen van 10
€5.00 -
Splitsen van 8
€5.00 -
Splitsen van 9
€5.00 -
Het grote splitspakket: posters en spellen
€7.95 -
Combinatiepakket: splitsen
€42.50 -
Werkboekjes splitsen
€6.00 -
Starttaak rekenen: groep 3 (M3-E3)
€6.00 -
Starttaak rekenen: groep 4 (M4-E4)
€6.00